Так, ідемо в похід!

Відгук з маршруту "Східні Горгани".

Щиро вдячні Олександру за добре організований, цікавий похід «Східні Горгани» Особливо не хочу відмічати деталі самого походу так як опис на сайті дійсно відповідає тому що відбувається насправді. Навіть фотографії з власної колекції дуже схожі на розміщенні в описі маршруту. 
Тому хочу зупинитись на деталях які можливо допоможуть нашим послідовникам.

Ідея провести піший похід по горам виникла після одноденного сходження на Говерлу у минулому році. Пошук підходящого, не дуже складного маршруту для новачків, відбувався на теренах Інтернету так як не мав ні досвіду, ні знайомих, які могли б допомогти у цьому питанні. По факту прийняття остаточного рішення «Так, ідемо в похід!» виявилось, що не все так просто.
Такого типу походи були представлені на багатьох сайтах, але на жаль на момент нашої готовності до походу більшість пропозицій були недоступні з різних причин. Тому раджу бронювати завчасно. І на щастя потрапив на сайт CarpathiansOutdoors, де зміг підібрати саме те що планував.

Хочу відмітити, що маршрут не був попередньо заявлений, як можливий, та по узгодженню з Олександром був відкоректований під наші спільні можливості стосовно дати його проведення та інших деталей. 

Нас було шість чоловік, усі перший раз на пішому поході по горам, тому вибір впав на один із самих коротких маршрутів (2 ночівлі). Щодо самого походу, раджу дотримуватись усіх порад викладених на сайті, навіть не можу виділити, що важливіше. Усе важливо. І стосовно кількості речей, і стосовно їх відповідності потребам. Добре, що ми в основних питаннях поклались на Олександра щодо вибору спорядження (намети, рюкзаки, спальники), тобто взяли в нього напрокат. Як мені здалось, то був самий правильний та оптимальний варіант, ніяких проблем з вибором, купівлею, зберіганням та т. і., але звісно, тут кожний сам вирішує.

Щодо особистих речей. За час походу в нашій групі прийшли у повну непридатність дві пари взуття, та по маршруту бачили не одну пару порваного, залишених попередниками, не дуже ввічливо з їх сторони, але що було то було. Також звертаю увагу на теплі речі. Хоча погода нас радувала усі три дні та було літо, вечорами було досить прохолодно. Особисто я, недосвідчений турист, дуже змерз в перший день. Просто не перевдягнув вчасно спітнілу футболку на суху після денного переходу, а коли відчув що щось не так, то час був втрачений. Звісно, на наступний день я вже цієї помилки не зробив але спогад про трусіння під ковдрою в наметі залишився. Будьте уважні та прислухайтесь до свого організму.

Пару слів по маршруту. Гори вкриті досить великими брилами, в деяких місцях дух захоплює. Нести рюкзак не то щоб дуже важко, але досить відчутно, зупинки робили часто. Правда це і було основна концепція: забути про все і просто іти вперед, а фізичні навантаження та чудові краєвиди роблять свою справу у досягненні гармонії у внутрішньому світі. По маршруту часто зустрічаються туристи, часом місцеві, в основному пастухи. Усі доброзичливі та ввічливі. Пасуться корови, що калатанням своїх дзвоників налаштовують на умиротворення.

Загалом раджу. На останок хочу сказати пару слів про нашого організатора/провідника. Дуже толерантна, ввічлива людина, що ненав’язливо керувала нами у правильному руслі та зробила цей відпочинок саме таким, як ми і планували. Дякую, Олександре.